
Ker so polja globlja, se konice prstov dotikajo
samo strun in ne tudi lesa. Tako se znebimo trenja



Ker bi na takšni ubiralki imel v uporabi dve tehniki za igranje, sem se raje odločil za poglobljenje celotne ubiralke in ne samo "nekaj" polj. Najbolj me je skrbelo igranje barejev na novi ubiralki pa sem na srečo našel spodnji video. :)
Nekateri predelovalci ubiralko raje naoljijo, spet drugi jo raje lakirajo. Ker sem en ozmed tistih, ki ne slišijo tonske razlike med naoljeno ali lakirano ubiralko, sem jo zaradi praktičnega vidika raje lakiral.
Prečke sem zaščitil z maskirnim trakom, da se lak nebi prijel na kovino, saj bi se ob igranju ta odvečni lak prijemal na strune.
Nanesel sem nekaj rahlih slojev laka, ki ga uporabljam za makete. Ta lak je zelo nežen in hitro sušeč, cena pa čisto nasprotje, zato sem bil kaj hitro zadovoljen s svetlečo površino.
Glede na to, da sem prebrusil stare označevalce polj, bom na vrat dal nalepke, da bo izgled lepši in da se bom spet znašel pri ubiranju novih not. :) Na spletu je ogromno označevalnih nalepk, zdaj se moram odločit, ali bom imel klasične (drugi vzorci, le da so na enakem principu, kot tisti s pikami), ali pa moderne (na principu trte, ki se vije skozi celoten vrat).
Mislim, da pri združevanju motiva iz narave in Močvirke nimam česa zgrešit.
Ni komentarjev:
Objavite komentar